Що таке автокредит і як він працює

Автомобіль - майно, яке давно перестало вважатися розкішшю. У сучасних реаліях це необхідність. Тому слід задуматися про покупку власної шини. При цьому мало хто споживачі здатні відразу віддати повну суму. З'явився новий тип кредитування - автокредит, який дозволяє покрити витрати на придбання авто.

Для отримання кредиту потрібно надати особисті документи, а також посвідчення водія. Тільки після цього вам буде надана можливість отримання позики. Це досить зручна перспектива. Сама процедура характеризується рядом переваг і недоліків, про які слід пам'ятати.

поняття автокредиту

Автокредит являє собою процедуру, під час якої людина набуває транспорт для особистого використання частково за власні гроші, а частково за банківські кошти. Також можливий позику повної суми.

Куплене авто вступає в права власності власника. При цьому воно залишається під заставу банку. Для цього оформляється страховка за всіма правилами на користь банківського закладу.

умови отримання

Розберемося, що таке автокредит, як це працює. Кредит на покупку авто зазвичай дається не більше, ніж на сім років. Найчастіше терміни залежать від того, яка марка транспорту купується. На більш ексклюзивні моделі дається більший термін виплат, а на дешеві марки вітчизняного виробника - менший.

Обов'язково слід вносити первісну суму. Вона повинна становити не менше тридцяти відсотків від загальної вартості авто. Також цей відсоток залежить від того, наскільки хорошу модель планується купувати.

У різних банках пред'являються різні вимоги до позичальників. Зазвичай це повинні бути повнолітні люди зі стабільним рівнем доходу. Обов'язково потрібно надати необхідні документи, а також довідку з місця роботи. Деякі банки не вимагають довідки про доходи, але тоді відсоткова ставка по кредиту буде вище.

Щоб оформити автокредит за всіма правилами, потрібно надати наступний перелік паперів:

 • документ, що засвідчує особу, а також ідентифікаційний код платника податків;
 • підписаний договір з салоном для покупки авто в кредит, а також отримання дозволу;
 • підтвердження рівня доходів з підприємства;
 • водійські права.

У деяких випадках може знадобитися аналогічний перелік документів, якщо є чоловік. У деяких закладах рівень процентної ставки залежить від повноти наданої клієнтом інформації. Перед оформленням кредиту необхідно уточнити повний перелік паперів і вимог.

різновиди

Виділяють такі типи автокредитів:

 1. Класичний. Являє собою проведення стандартної процедури. Клієнт вносить початковий внесок, далі оформляється страховка. Це найбільш вигідний варіант з мінімальними витратами і вкладеннями.
 2. Без первинного внеску. Клієнту надається можливість придбати авто повністю за банківські кошти. В такому випадку дається більш висока процентна ставка, так як це завжди ризик для банківського закладу.
 3. Без страховки. Дозволяє значно спростити процедуру оформлення кредиту для покупки авто. При цьому збільшується відсоткова ставка, так як такий розклад невигідний для банку.
 4. На б / у автомобіль. Такі програми дозволяють придбати авто, які вже мали власника в минулому. В такому випадку ставлять високі вимоги до якості транспортного засобу. Процентні ставки також більш високі.
 5. Для комерційного використання. Дозволяє придбати вантажівки або фургони. Такі програми діють тільки для юридичних осіб або тих, хто займається підприємницькою діяльністю.

У деяких випадках можливі інші види автокредитування. Це залежить від різних банківських закладів.

У чому полягає популярність послуги

Кредити на авто для багатьох клієнтів надають шанс обзавестися власним транспортом з мінімальним збитком для сімейного бюджету. Вони доступні для покупців різних категорій:

 • в багатьох салонах можливе оформлення послуги без відсотків;
 • отримати авто можна навіть безробітному, для чого буде потрібно заставу;
 • на дешеві марки отримати кредит можна навіть з поганою кредитною історією.

Далі ви самі вирішуєте, що краще купити. Якщо вас зацікавила дана тема, то тут при бажанні можна дізнатися докладніше про те, що таке автокредит https://ules.kz/ . Це може бути вітчизняне авто або іномарка. Також слід задуматися про щомісячне внеску. Сума не повинна сковувати ваше нормальне проживання.

Переваги і недоліки

Переваги отримання кредиту на авто:

 1. Купівля власного автомобіля без достатньої кількості коштів. Це досить популярний рекламний хід для багатьох банків. Тобто необов'язково мати повну суму, щоб купити авто. Можна розтягнути виплати на кілька років. Клієнт отримає то авто, яке йому подобається.
 2. Вигідні умови. Автокредитування пропонує найбільш вигідні умови для покупки. Ця процедура порівнянна з іпотекою. Сума надається на тривалий термін під невисокі відсотки.
 3. Проста процедура оформлення договору. Буде потрібно мінімальний пакет документів. Все інше допомагають оформити співробітники салону. Для цього буде потрібно скласти заяву і заповнити всі папери.
 4. Страхування. Це обов'язкова процедура при оформленні кредиту, яка дозволяє виплатити суму банку в разі виникнення страхового випадку.

Недоліки кредитування:

 1. Підвищується собівартість авто. Якщо брати автомобіль на кілька років, його вартість зросте. При цьому не слід забувати і про страховку. Після закінчення кредитного терміну сам автомобіль на ринку також втратить початкову вартість.
 2. Фінансове навантаження. При покупці авто в кредит доведеться щомісяця виділяти певну суму для сплати. При цьому необхідно витрачати гроші на утримання самого автомобіля.
 3. Неповні права на транспорт. Ви не зможете продати машину, поки кредит не буде повністю погашений.
 4. Обов'язкова страховка. Вона також істотно збільшує вартість процедури, що може стати ударом для сімейного бюджету.

висновки

Перед покупкою авто в кредит слід ретельно зважити всі плюси і мінуси. У більшості випадків набагато простіше накопичити потрібну суму самостійно, ніж віддавати її на користь банку.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються