Основні несправності в системі мастила

Однією з найважливіших систем двигуна є система його мастила. Основне завдання цієї системи - підведення масла до поверхонь, що труться, відведення продуктів зносу, а також часткове охолодження цих поверхонь. Крім того масло в значній мірі оберігає деталі двигуна від корозії.

Несправності в системі змащення неминуче призводять до поломки двигуна, тому важливо знати їх основні ознаки, вчасно їх виявляти та усувати. Основним показником, за яким можна виявити несправностей в системі змащення є: величина тиску масла, підтікання масла, поява в маслі охолоджуючої рідини.

Найчастіше тиск в системі мастила знижений, то можливо, що рівень масла в картері недостатній або масло втратило в'язкість через перегрів або попадання в нього палива або охолоджуючої рідини. Іншими причинами низького тиску можуть бути несправності в масляному насосі (наприклад, знос шестерень або корпусу насоса), неправильне регулювання редукційного клапана, знос корінних і шатунних вкладишів коленвала, засмічення сітки маслозаборнік або негерметичність в трубопроводах системи мастила.

Якщо тиск в системі мастила підвищений, то причинами можуть бути: масло з високою в'язкістю, загустение масла взимку, під впливом низьких температур (усувається після прогріву двигуна), неправильне регулювання або заїдання редукційного клапана, засмічення маслопроводов на виході, тобто після масляного насоса.

Найстрашніше, коли тиск масла в двигуні взагалі відсутня. Причиною може бути відсутність масла в картері, поломка масляного насоса або його приводу, несправність в редукційний клапані (наприклад, заїдання плунжера у відкритому положенні) або обрив трубопроводів масляної магістралі. Така несправність, як підтікання масла може виникнути при поганій затягуванні пробок і штуцерів, пошкодженні прокладок, знос сальників та інших ущільнень.

Іноді в систему змащення може потрапити охолоджуюча рідина, як, втім, і масло може потрапити в систему охолодження. Це може статися при недостатній затягуванні гайок і болтів кріплення головки циліндра, пошкодженні прокладок, виникненні тріщин в гільзах циліндрів, руйнуванні кілець ущільнювачів на гільзах циліндрів.

Як усунути перераховані вище несправності в системі змащення?

При необхідності поповнюють рівень масла в двигуна. Якщо масло не відповідає рекомендованому виробнику, то його замінюють відповідним. Несправні або зношені деталі масляного насоса і редукційного клапана замінюють новими, при необхідності замінюють справними обірвані або потріскані шланги і мастилопроводи. Засмічені змінні масляні фільтри замінюють. Якщо в масло потрапила охолоджуюча рідина, то його замінюють новим маслом, попередньо промивши систему змащення спеціальним промивним маслом. Охолоджуючу рідину, в яку потрапило масло, також замінюють новою, попередньо промивши систему охолодження гарячою водою. Всі несправні деталі системи змащення, порвані прокладки, шпильки і гайки з зірваною різьбою замінюють новими або справними.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються