Вибір шин по малюнку протектора

Малюнок протектора покришки - це важливий її елемент, який впливає на характер руху транспортного засобу. Звернувшись на найближчу до вас СТО, ви можете замовити шиномонтаж цілодобово . Це дуже зручно - в будь-який час можна під'їхати і вашу "ластівку" перевзують. Однак для цього потрібно знати, які саме шини вам потрібні.

Яке значення має малюнок протектора

Малюнок протектора - це поєднання різних ребер і канавок: прямих і звивистих. Саме від малюнка залежать експлуатаційні характеристики шини. Удосконалюючи і змінюючи шіновой протектор, можна добиватися їх відмінних ходових параметрів при русі в різних дорожніх і атмосферних умовах. Підібравши правильний малюнок протектора, можна поліпшити стійкість свого авто в поворотах, зменшити довжину гальмівного шляху і витрата пального (при незмінній швидкості їзди).

Автопокришки легкових авто можуть мати різний протекторний малюнок:

  • спрямований;
  • ненаправленої;
  • симетричний;
  • асиметричний.

Зимовий тип покришок відрізняється від літніх не тільки хімічним складом гуми, але і протектором. Він глибше і сприяє кращій взаємодії з дорожнім полотном.

Властивості покришок залежно від малюнка протектора

Комбінуючи різні види малюнків протектора, отримуємо, що протектор може бути:

  • симетричним ненаправленим;
  • симетричним спрямованим;
  • асиметричним ненаправленим;
  • асиметричним спрямованим.

Покришки з першим типом малюнка є найпопулярнішими. Залежно від спрямованості обертання їх встановлюють на ліві або праві колеса. Перевагою таких автопокришок є доступна вартість і відносна простота установки (заміни). Однак зимові покришки з подібним малюнком відрізняються невисоким швидкісним індексом.

Покришки другого типу знадобляться для спортивних автошин. Для цих автомобільних шин характерно гарний опір акваплануванню -автомобіль зможе без проблем їхати по мокрому асфальту.

Покришки з асиметричним ненаправленим малюнком добре відводять воду і відрізняються хорошими фізико-експлуатаційними параметрами. Для правильної установки шини мають маркування: Outer (зовнішня сторона) і Inner (внутрішня сторона).

Автопокришки з асиметричним спрямованим видом малюнка відносяться до самих дорогих. Цю обставину треба враховувати, замовляючи шиномонтаж цілодобово на одному з СТО. Автомобіль з такими покришками характеризується хорошою маневреністю в дощ і сльота, а самі шини мають високий індекс швидкості.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються