Що таке розвал сходження

Будь-які роботи, пов'язані з ходовою частиною транспортного засобу, можуть змінити кути установки коліс. Що призводить до безлічі проблем: неправильний знос гуми, нервову поведінку шини на трасі, порушення в роботі підвіски і т.п. Щоб забезпечити максимальний комфорт в управлінні автомобілем і збільшити експлуатаційні характеристики ТЗ, колеса повинні мати певний кут щодо кузова автомобіля. У цій статті ми розповімо про те, для чого потрібен розвал сходження коліс.

Що це таке?

Сход-розвал - це характеристика, яка визначає положення осі коліс. Сходження - кут між автомобільним колесом і рульової тяги. Якщо колеса зведені відносно один одного, то кут позитивний. Негативний кут досягається за рахунок різного спрямування коліс. Ці параметри виставляються на спеціальному обладнанні, яке здатне їх розрахувати до десятих часток міліметра.

Розвал - це кут, який враховується між становищем колеса ТЗ і дорожнім полотном. При позитивному показнику колеса її верхня частина нахилена від кузова, при негативному, в строну кузова.

Якщо колеса виставлені неправильно, то машина може йти з траєкторії, а протектор буде зношуватися тільки з одного боку.

На що впливає сходження коліс? Якщо ви автомобіліст з великим стажем, то відповідь на це питання вам давно відомий. Якщо цей параметр не відрегульований так, як цього вимагається, то ви дуже скоро відчуєте це при пересуванні на своєму автомобілі.

Правильний кут коліс дозволяє краще відчувати дорогу і швидше реагувати на небезпечні ситуації. Порушення такої виставки призведе до аварійних ситуацій на дорозі. Аж до самого небезпечного наслідки.

При управлінні автомобілем потрібно відпочивати і насолоджуватися дорогою. Постійна напруга через відхід ТЗ з траєкторії, негативно позначається на фізичному стані водія.

Переваги правильного настрою сходу-розвалу

При правильному регулюванні цього параметра можна домогтися максимальної курсової стійкості автомобіля. Машина буде вести себе прямолінійно і передбачувано. У такого автомобіля збільшується маневреність, знижується ризик заметів і поява екстрених ситуацій під час пересування. Правильно налаштований параметр сходу-розвалу гарантує навіть зменшення витрат палива.

Якщо кути НЕ виставлені, то такий автомобіль може привести до плачевних наслідків. Це особливо небезпечно при пересуванні по слизькій дорозі. Водієві доведеться постійно коригувати траєкторію, підрулювати і бути в напрузі. Таке авто має серйозний ризик не тільки для водія і пасажирів, а й для інших учасників дорожнього руху.

Якщо ви хочете дізнатися докладніше про розвал сходження https://borauto-tambov.ru/ . У їхн час такі роботи проводяться швидко і качественно.Все роботи проводяться на сучасному обладнанні, а це гарантує високу якість.

Коли перевіряти сход-розвал?

Таку процедуру необхідно використовувати після кожного втручання в підвіску або ходову частину автомобіля. Перевіряйте виставку кутів коліс після таких процедур:

  • Заміна деталей рульового управління. Якщо ви міняли тяги, рейки, кульові опори, наконечники та інші деталі, то в обов'язковому порядку повинні перевірити схід-розвал.
  • Якщо ви проводили операції, пов'язані зі зміною просвіту транспортного засобу. Установка прокладок, заміна пружин, заміна амортизатора і т.п. може вплинути на сход-розвал.
  • Зміна поведінки автомобіля на дорозі. Якщо ви відчуваєте, що ваше ТС стало зміщуватися з траєкторії і вести себе нервово, то обов'язково відвідайте СТО.
  • Сезонна заміна гуми. Здійснення регулювання коліс допоможе не тільки збільшити стійкість на дорозі, але і продовжити життя протектору.

обладнання, що використовується

Розвал сходження це процедура, яка в автосервісах виконується на спеціалізованому обладнанні. Звичайно, ви можете зробити всі операції і в своєму гаражі за допомогою підручних засобів. Але, де гарантія що ви виконаєте все правильно?

Регулювання кутів коліс своїми руками проводиться за допомогою схилу і рулетки. Але краще використовувати для цього сучасне обладнання. Тим більше, що ця процедура коштує копійки.

  • Оптичний стенд. Це один з перших типів такого обладнання, яке використовувалося для регулювання кутів коліс. Сьогодні поступається місцем більш сучасним технологія. Але деякі сервіси з успіхом користуються оптичними стендами і сьогодні. Хоча вони вже вважаються архаїзмом.
  • Лазерне обладнання. Найпопулярніший сьогодні тип обладнання для регулювання сходу-розвалу. На відміну від оптичних стендів, лазерні більш точні і зручні в роботі. Дані передаються на монітор, де оператор може з ними працювати в режимі реального часу. Є спеціальна програма, яка показує відхилення від необхідних параметрів.
  • Комп'ютерні системи. Сучасне обладнання. На колеса встановлюються бездротові датчики, які транслюють параметри на комп'ютер. Де вони піддаються порівнянні з оптимальними характеристиками. Оператору потрібно тільки провести невеликі маніпуляції, для виставлення коліс. Процес займає всього кілька хвилин. Результат після відвідування таких комплексів вас обов'язково порадує.
  • 3D-стенди. Саме сучасно на даний момент обладнання для регулювання сходу-розвалу. Автомобіль заганяється на стенд з накладками під колеса. Він прокочується по ним. Для зчитування даних використовуються камери, що передають цифри на спеціальне обчислювальний обладнання. Після порівняння з номінальними параметрами відбувається регулювання коліс.

З цієї статті ви могли зрозуміти, що таке схід розвал і навіщо він потрібен. Правильне виставлення коліс гарантує якісну експлуатацію транспортного засобу. Обов'язково проводите процедуру виставлення кута коліс в перевірених СТО. Тоді ви знизите ризик аварії і з'їзд автомобіля з траєкторії.

Нові Lada 2019 року
Теми, що обговорюються